Agroturystyka

Serdecznie zapraszamy na noclegi, narty, wycieczki piesze, rower i wypoczynek w Góry Sowie !

 

 

Nasze gospodarstwo agroturystyczne Sokolec-Falco położone jest w malowniczym Sokolcu, w samym sercu Gór Sowich – 625m.n.p.m, na południowym i słonecznym stoku Krajobrazowego Parku Gór Sowich. Sokolec leży w gminie Nowa Ruda w Sudetach Środkowych w północnej części Ziemi Kłodzkiej, uznawanej przez wielu za najpiękniejszy i najbardziej atrakcyjny zakątek w Polsce. Sokolec i Góry Sowie to wyjątkowe miejsce, do miłego spędzenia czasu o każdej porze roku. Miłośnicy spacerów i pieszych wędrówek znajdą tu liczne szlaki turystyczne, polne drogi i leśne ścieżki. Agroturystyka Sokolec Falco w Górach Sowich to czysta i piękna górska natura, oferująca wspaniałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej.

 

 

Posesja jest ogrodzona i usytuowana na pięknie położonej i dużej działce z ogrodem pełnym zieleni, krzewów, drzewek owocowych i leśnych. (obszar ogrodu to 7900m2 ! – owoce gratis).

 

 

Dla dzieci przygotowaliśmy duży Plac Zabaw – funkcjonalny, bezpieczny i otoczony dookoła pięknymi świerkami. Cisza, dużo zieleni i piękne widoki wprost z domu, to mocne zalety naszego obiektu i okolic. Po trudach dnia, można miło spędzić czas przy ognisku na miejscu do biesiadowania.

 

 

W zimie proponujemy aktywny wypoczynek na nartach, w każdej kategorii: zjazd – wyciągi orczykowe w ośrodku sportów zimowych Sokolec – Rzeczka, w pobliskim Jugowie, Jugów- Park i na najdłuższej trasie narciarskiej w Górach Sowich: Potoczek – Wielka Sowa, natomiast na narty turowe i śladowe – polecamy wspaniałe tereny na stokach Wielkiej Sowy.

Sokolec posiada ciekawą ofertę aktywnego wypoczynku dla swoich gości nie tylko w zimie, poniżej naszego domu w ośrodku ,,Harenda” znajdziemy wiele atrakcji: nauka jazy konnej z przejażdżkami po okolicy, wyjazdy pojazdami wojskowymi do okolicznych atrakcji Gór Sowich, łowiska pstrąga, mini-zoo gdzie można z bliska zobaczyć dzikie zwierzęta, kąpielisko z akwenem wodnym (wypożyczalnia- kajaki, rowery wodne, żaglówka) a także paintball i rajdy samochodami terenowymi po naszych górach.

Amatorów rowerów górskich i pieszych wycieczek zapraszamy na oznakowane trasy rowerowe Gór Sowich, które nie maja sobie równych, w całych Sudetach. Każdy turysta, mały czy duży z przyjemnością zwiedzi podziemne tajemnice Gór Sowich czyli słynny kompleks RieseLudwikowice Kłodzkie (odległość 3km) Osówka (7km), Włodarz (10km) i Walim – Rzeczka (7km).W odległości, około 1,5 godz. marszu, znajduje się prawdziwą perła i niepowtarzalny symbol Gór Sowich, ponad 100-letnia wieża widokowa na szczycie Wielkiej Sowy.Pobliskie lasy są pełne grzybów, prawdziwków, podgrzybków i jagód a cisza i spokój, zachęcają do spacerów. Do dyspozycji gości, mapy i bogata literatura o regionie Ziemi Kłodzkiej i Górach Sowich.

Serdecznie zapraszamy do Sokolca !

Agroturystyka Sokolec-Falco
Sokolec 54  57-450 Ludwikowice
Tel. +48 74 8716154 Tel.Kom. 606 199 713
e-mail: falco@sokolec.com